Iedereen zijn eigen toernooi

SchaakJan, ook wel bekend als Jan van Os, was vorig jaar 50 jaar lang organisator, werd ook nog eens 64 jaar oud en organiseerde een eigen schaakfestijn. Hiddo telt binnenkort 50 lentes en kondigt een groots Superhiddo-50-toernooi aan. Het begint een hype te worden, een toernooi ter meerdere eer en glorie van jezelf.

Wat gaan we nog meer krijgen? Ik reken zeker op een Fonz-festival over niet al te lange tijd. Een van de vele pandjes in zijn bezit zal voor een geweldige entourage zorgen op een A-locatie. Bernard van Oranje is al gevraagd om de prijsuitreiking te verzorgen. Veel verwacht mag ook worden van het grote Großmeister-Gala, met bezijden de arena een galerij van fraaie schilderijen vervaardigd door Frank, waaruit de winnaars mogen kiezen. Frank is er echter nog niet uit in welk sterrenstelsel het plaats moet vinden – maar ergens in de Galaxy, dat staat vast.

Naar Jaaps jubileum zie ik ook uit. Aan het spit draait een enorme achterham voor de slotmaaltijd. Kleine babyblowtjes verkrijgbaar onder de toonbank ter stimulans van het denkproces. En een literair intermezzo halverwege het grote gebeuren, waarin deelnemers een eigengemaakte limerick moeten voordragen. Hiermee kunnen de nodige toernooipunten worden bijgescoord. Uiteraard ter beoordeling van Jaap zelf, gezeten in een comfortabele fauteuil. In de slotronde een onverwacht rookbommetje, zo stel ik me voor.

Het heeft iets pompeus, maar de schaaksport profiteert!

Nog even spannend of het JvdW-denksportcentrum alle deelnemers zal kunnen herbergen, anders lonkt Martinplaza.

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s