Find me eight participants!

Trump en het toernooicomité Stauntongambiettoernooi, wie zou ze ooit verbonden hebben met elkaar? Toch voelde de leden van dat comité zich woensdagavond laat net als Donald Trump na de nipt verloren verkiezingen in 2020. Riep laatstgenoemde in wanhoop uit “Find me 11.780 votes”, de organisatie van het afgeblazen toernooi kwam iets minder gegadigden tekort, maar het gat van 8 deelnemers zou toch een zeer boze penningmeester hebben opgeleverd, dat is zeker. Te ver van het financieel enigszins verantwoorde aantal van 20 vandaan.

En alsnog dreigt er een financieel fiasco, want gevreesd wordt dat Michiel Meeuwsen, pardoes weer begonnen met schaken, de door hem aangeschafte bibliotheek op het gebied van het tweepaardenspel in de nahand, alsmede zijn wekenlange voorbereidingen, volledig komt declareren bij Staunton.

Meeuwsen: “Zo’n gambiettiernooitje sprak me zeer aan, want de kans dat ik in de opening verrast zou worden -toch een van mijn grote makkes tijdens mij gehele schaakcarrière al-is nihil. En dan deze sof.”

Mogelijk kan de zaak in der minne te worden geschikt door volgend jaar dezelfde opening voor te schrijven bij een dan eendaags gambietrapidtoernooi. De eerste plannen zijn gesmeed.

Alleen Bol.com deed goede zaken dankzij het niet doorgegane toernooi.

The scam of the centuy.

Plaats een reactie