Nico Karsdorp baalt van wildgroei kerstzegels

Ook dit jaar zijn ze lokaal topfilatelist Karsdorp weer een doorn in het oog: de eigen kerstzegels van Sandd. Als verzamelaar moet je ze hebben, maar met de nog veel prijziger Postnl-zegels erbij loopt het flink in de papieren. Karsdorp, in zijn beste jaren een van de sterkst schakende postzegelverzamelaars ter wereld (achter Karpov): “Als je ze als velletjes compleet, de zegels los en ook nog alle mogelijke setjes van twee in je album wilt stoppen, ben je zo 600 euro verder. Voor mij een verder sobere kerst dit jaar.”

Volgend jaar wordt de dubbeling opgelost, want Sandd gaat per 1 februari op in Postnl. De vraag zal wel worden of de Postnl-velletjes dan nog steeds voor 16,40 over de toonbank zullen gaan, zonder enige concurrentie.


Liefde voor postzegels doet Karsdorp de portemonnee trekken. Merk op dat zegels die hetzelfde lijken, toch subtiel anders zijn. Het laat de ware filatelist geen keuze.

koetjes
De koetjeszegels zorgden eind jaren ’70 voor een heuse postzegelbubbel in Nederland. Ze gingen enige tijd lang voor honderden guldens over de toonbank, waar ze als duo ooit voor twee kwartjes te koop waren geweest op ieder postkantoor. Sindsdien wil iedere serieuze postzegelverzamelaar geen setje meer mislopen. Men weet immers maar nooit
.

Een gedachte over “Nico Karsdorp baalt van wildgroei kerstzegels

  1. Ik heb nog een hele verzameling EP’s die persoonlijk door Nico beplakt zijn met postzegels uit eigen voorraad. Zouden die oude clubbladen ook nog wat waard zijn wetende dat de postzegels van een topfilatelist afkomstig zijn? Voor de zekerheid heb ik ze maar in een kluis gedaan.

    Like

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s